دانستنی ها

مدیریت کاهش مصرف برق

لباس های خود را با آب سرد بشویید

عمده مصرف برق در ماشین های لباس شویی مربوط به گرم کن آن می باشد لذا تا جایی که ممکن است لباس های خود را با آب سرد بشویید.زمانی که لباس هایتان به حد ظرفیت ماشین لباس شویی رسید از آن استفاده نمایید.
تا جایی که امکان دارد از دوره های کوتاهتر شست و شوی ماشین لباس شویی استفاده نمایید.

از اتو کمتر استفاده نمایید

همان طور که از کت و شلوار و لباس های گران قیمت خود نگه داری میکنیم تا کمتر نیاز به اتو و شست و شو داشته باشند همین رویه را نیز میتوان برای دیگر لباس هایمان به کار گیریم تا کمتر نیاز به اتو داشته باشند.

درزهای در و پنجره هایمان را بگیریم

بخش عمده ای از انرژی در ساختمان ها و منازل به دلیل عایق کاری نا مناسب تلف میشود تا جایی که امکان دارد این درزها را بپوشانیم و در هنگام خرید یا اجاره منزل به این موضوع توجه کنیم.دمای منزلمان را در روزهای سرد و گرم سال متعادل کنیم و در داخل منزل متناسب با فصول مختلف لباس هاس مناسب بپوشیم تا انرژی و برق کمتری مصرف کنیم.

مراقب وسایل برقی منزلمان باشیم

در یخچال را زیاد باز بسته نکنیم و یادمان باشد که یخچال بایستی فاصله مناسبی از دیوار داشته باشد و در کنار اجاق گاز هم نباشد.همچنین بهتر است تا یخچال در معرض نور مستقیم آفتاب نباشد.
تلویزیون را بیخود و بی جهت روشن نگذارید.

کامپیوتر های خود را در منازل طوری تنظیم نمایید تا  زمانی که از آن استفاده نمی کنید بعد از مثلا ده دقیقه به حالت خواب برود با این کار هم مصرف برق کاهش میابد و هم عمر رایانه ها افزایش میابد.

مراقب مصرف برق لامپ های منازل و ساختمان خود باشیم

بسار مناسب است که از به روزترین تکنولوژی های روشنایی به خصوص لامپ در منازل خود استفاده نماییم و همچنین در ساختمان های خود از روشنایی های هوشمند استفاده کنیم

منبع : روزنامه دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *