دانستنی ها

اهمیت ضریب بار و نقش خانوار در کاهش هزینه برق تولیدی

همانطور که در شکل بالا قابل مشاهده است : مشخص است که میزان حداکثر توان مصرفی از اواسط مهرماه تا اواسط اردیبهشت که شامل ۸ ماه از سال است به بار پایه بسیار نزدیک است (مستطیلی که به صورت خط چین مشخص شده است) اما از اواسط اردیبهشت به بعد میزان تقاضای توان مصرفی افزایش یافته و به بیش از۵۵۰۰۰ مگاوات در تیرماه و شهریورماه رسیده است. مشخص است که به منظور تامین اوج مصرف برق تابستان لازم است تا نیروگاههای مختلف احداث شوند اما بایستی بدین نکته توجه کرد که این نیروگاه­ها در دیگر ایام سال مورد استفاده قرار نخواهند گرفت.

یکی از راه های معمول در ایران برای جبران پیک مصرف برق برای جلوگیری از خاموشی احداث نیروگاه برق می باشد که این نیروگاه در تمام طول سال کار نمیکند و به همین دلیل یاعث افزایش ضریب بار و افزایش قیمت تولید برق خواهد شد ( به دلیل صرفه اقتصادی نداشتن احداث نیروگاه ).

لذا بهترین راه برای کمک به کاهش هزینه برق مصرفی و همچنین کاهش خاموشی ها در کشور عزیزمان ایران درست مصرف کردن می باشد لذا فروشگاه پوپ کالا در راستای کمک به این امر مهم پلاک منزلی را مهیا نموده که حین زیبایی بی نظیر و روشن شدن پلاک در شب هنگام با کمترین وات مصرفی بیشترین روشنایی را برای جلو درب منازل شهروندان عزیز به همراه دارد.

اتفاقات کوچک نتایج بزرگ به همراه دارد از خودمان شروع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *